Kociołek żeliwny nad ognisko kociołek myśliwski TOPFANN 10l

229,99 zł
Brutto
5903771842525
66

Kociołek żeliwny marki TOPFANN o pojemności 10l. Posiada 3 odkręcane nóżki oraz pokrywę z odpowietrznikiem. 

Ilość

Kociołek żeliwny myśliwski TOPFANN 10l - smaczne dania z ogniska

Kociołek żeliwny TOPFANN o pojemności 10l pomoże w przygotowaniu wielu smacznych, jednogarnkowych potraw, wymagających dłuższego, powolnego przygotowania jak duszone mięsa, warzywa, różnego rodzaje gulasze, zapiekanki, pieczonki a także zupy. Sprawdzi się podczas spotkań przy ognisku w przydomowym ogrodzie, na działce, na kempingach czy podczas plenerowych wyjazdów.

Kociołek wykonano z wysokiej jakości żeliwa, odpornego na wysokie temperatury. Naczynie nagrzewa się powoli i równomiernie a także na długo akumuluje ciepło co wpływa na doskonałe połączenie się smaków użytych składników i przypraw, wydobywając ich intensywny aromat. Dlatego przygotowane w nim potrawy smakują wyśmienicie i pozostają ciepłe na długo.

Kociołek o pojemności 10l umożliwia przygotowanie potraw dla kilku osób jednocześnie (8-9), dlatego sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych czy w gronie przyjaciół. Posiada pokrywę z odpowietrznikiem, 3 nóżki oraz przykręcany uchwyt dociskający pokrywę. Otwór w pokrywie reguluje ciśnienie wewnątrz kociołka, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, nóżki pozwalają na stabilne postawienie go na ziemi, bezpośrednio nad źródłem ognia. Kociołek można także zawiesić nad ogniskiem dzięki uchwytowi. Dodatkowym plusem jest możliwość demontażu nóżek. Umożliwia to łatwe transportowanie jak i przechowywanie produktu.

Korzystanie z kociołka żeliwnego jest świetną alternatywą dla wieczorów przy grillu. Ten sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu, czekając aż potrawa będzie gotowa to doskonała okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych i przyjacielskich. 

Dostępny także w pojemności 8l.


Zalecenia dotyczące użytkowania:

- kociołek jest już wypalony i gotowy do użycia

- po każdym użyciu kociołek należy umyć, dokładnie osuszyć oraz nasmarować wewnątrz olejem w celu jego zaimpregnowania. Nadmiar wytrzeć papierowym ręcznikiem.

- nie należy poddawać go nagłym zmianom temperatury np. wlewać do rozgrzanego kociołka zimnej wody, gdyż może to spowodować pęknięcie żeliwa

- myć wodą bez dodatku detergentów, ponieważ detergenty mogą przeniknąć w głąb żeliwa i przedostawać się do potraw

- zaleca się używanie drewnianych łyżek oraz rękawic kuchennych

Zdarza się, że żeliwny kociołek może zardzewieć – szczególnie gdy leży w wilgotnym miejscu lub jest źle zaimpregnowany. Plamy rdzy łatwo wyczyścić pastą z soli lub wełną stalową a następnie zabezpieczyć olejem. Rdza pojawiająca się na kociołku nie jest podstawą do reklamacji. 

5903771842525
66 Przedmioty

Opis

Pojemność
10l
Materiał
Żeliwo
Wysokość
22,5 cm (bez nóżek)
Wysokość całkowita
30 cm
Szerokość
32 cm (z uchwytami)
Średnica wewnętrzna
25,5 cm
Kolor
Czarny
Waga produktu
12 kg
Czyszczenie
Zalecane mycie ręczne
Opakowanie
Karton

Dodatkowe kody

Powiązane produkty

(Są jeszcze 4 produkty w tej samej kategorii)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password