Naczynie żeliwne garnek żeliwny z pokrywką TOPFANN 4,5l

149,99 zł
Brutto
5903771842532
43

Garnek żeliwny marki TOPFANN o pojemności 4,5l z pokrywką mogącą pełnić rolę patelni. Naczynie doskonałe do duszenia, smażenia, gotowania czy pieczenia potraw w piekarniku.

Ilość

Garnek żeliwny z pokrywką TOPFANN 4,5l - 2 naczynia w 1

Bardzo funkcjonalne i praktyczne naczynie żeliwne, składające się z 2 części. Łącząc je uzyskamy garnek z pokrywką, który dzięki zamkniętemu obiegowi pary pozwala przygotować soczyste, aromatyczne duszone potrawy. Kołnierz wokół rantu pokrywki nie pozwoli na zsunięcie się jej z garnka. Używając je osobno zyskamy dwa naczynia - garnek żeliwny oraz patelnię żeliwną z dwoma uchwytami, które można użyć jako klasyczne naczynia tego typu, odpowiednio do gotowania czy smażenia potraw. Tym sposobem zarówno razem jak i osobno dają wiele możliwości wykorzystania a dodatkową zaletą jest to, że nie brudzimy wielu naczyń - patelnia po podsmażeniu produktów posłuży jako pokrywka. Możliwość użycia ich w piekarniku z kolei sprawia, że to świetna opcja do przygotowania zapiekanych potraw czy domowego chleba.

Naczynie wykonano z masywnego, odlewanego żeliwa, które odpowiednio użytkowe jest bardzo wytrzymałym i odpornym na wysoką temperaturę materiałem. Z racji tego, że żeliwo słabo przewodzi ciepło naczynia z niego wykonane dłużej się nagrzewają, ale gdy już to zrobią, na długo utrzymują temperaturę gotowania i równomiernie rozprowadzają ciepło. Jako, że naczynie charakteryzuje się sporą wagą trzeba nauczyć się z nim pracować.

Z racji na ograniczoną możliwość regulacji temperatury naczynie wykorzystywane jest do potraw wymagających dłuższego, powolnego przygotowania jak smażone lub duszone mięsa (wołowina, wieprzowina, cielęcina, jagnięcina czy drób), do gotowania warzyw bogatych w skrobię jak ryż, fasola i ziemniaki z których uzyskamy różnego rodzaju gulasze czy pieczonki. Powolne gotowanie pozwala na doskonałe przenikanie się między sobą smaków użytych składników i przypraw, wydobywając ich intensywny aromat. Dlatego przygotowane w nim potrawy smakują wyśmienicie i pozostają ciepłe na długo. Chleb czy ciasto przygotowane w naczyniu żeliwnym wyjdą znakomicie.  

Z naczynia można korzystać na kuchenkach zarówno gazowych, elektrycznych, ceramicznych jak i indukcyjnych. Bezpiecznie również nada się do pieczenia w piekarniku.

Zalecenia dotyczące użytkowania:

- naczynie jest już wypalone i gotowe do użycia

- po każdym użyciu naczynie należy umyć, dokładnie osuszyć oraz nasmarować wewnątrz olejem w celu jego zaimpregnowania. Nadmiar wytrzeć papierowym ręcznikiem,

- myć wodą bez dodatku detergentów, ponieważ detergenty mogą przeniknąć w głąb żeliwa i przedostawać się do potraw,

- nie namaczać, gdyż może zardzewieć,

- nie należy poddawać go nagłym zmianom temperatury np. wlewać do rozgrzanego naczynia zimnej wody, gdyż może to spowodować pęknięcie żeliwa,

- zaleca się używanie drewnianych łyżek oraz rękawic kuchennych,

Zdarza się, że żeliwne naczynie może zardzewieć – szczególnie gdy leży w wilgotnym miejscu lub jest źle zaimpregnowane. Plamy rdzy łatwo wyczyścić pastą z soli lub wełną stalową a następnie zabezpieczyć olejem. Pojawiająca się rdza nie jest podstawą do reklamacji. 

5903771842532
43 Przedmioty

Opis

Pojemność
4,5l
Pojemność użytkowa
4,2l
Materiał
Żeliwo
Wysokość
15 cm
Długość
32 cm
Szerokość
26 cm
Średnica wewnętrzna
25,5 cm
Średnica pola grzewczego
18 cm
Kolor
Czarny
Waga produktu
5,3 kg
Czyszczenie
Mycie ręczne
Rodzaj kuchenki
gazowa, ceramiczna, elektryczna, indukcyjna
Kształt
Okrągły
Opakowanie
Pudełko
Piekarnik
Tak
Wymiary 1 części
pojemność całkowita 4,5l, średnica wewnętrzna 25 cm, długość 32 cm, wysokość 11 cm, szerokość 26 cm, waga 3,3 kg
Wymiary 2 części
średnica wewnętrzna 24 cm, długość 31,5 cm, wysokość 4,7 cm, szerokość 26 cm, waga 1,9 kg

Dodatkowe kody

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password